Ціни злетіли на 59%: Держстат назвав продукт, який подорожчав в Україні найсильніше
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчування: від початку 2025-го на 10,5%, а від минулого червня – уже 23,2%. За рік найсильніше в ціні додали яйця – вони подорожчали на 59%.
Про це свідчать дані Державної служби статистики України. “Інфляція на споживчому ринку в червні 2025 року порівняно з травнем 2025 року становила 0,8%, з червнем 2024 року – 14,3%”, – також ідеться у звіті відомства.
За рік, за даними офіційної статистики, в Україні помітно подорожчала ціла низка продуктів харчування. Найбільше зросли ціни на такі продукти:
- яйця – 59,2% (за останній місяць ціни знизилися на 1,1%, але це не перекрило річне зростання);
- фрукти – 51,7% (подорожчання за місяць на тлі сезонних чинників і наслідків несприятливої погоди навесні – на 13,5%);
- соняшникова олія – “плюс” 33,6% (за місяць – 0,1%).
Також істотно подорожчали вершкове масло (28,3% за рік), овочі (24,2%) і м’ясо (22,9%). Продуктів, ціни на які за рік знизилися б або хоча б не змінилися, у списку Держстату не виявилося. За місяць при цьому подешевшали овочі, яйця, молоко і макаронні вироби. Не подорожчав у червні сир.
Нагадаємо, ціни на популярні літні ягоди для заморозки в Україні оновили рекорд. Причиною такого різкого зльоту вартості стали колосальні втрати врожаїв у Східній і Центральній Європі, а також Туреччині.
Щодо інших споживчих цін, то Держстат зафіксував здешевлення одягу та взуття (“мінус” 4,5% та 4,3% за рік відповідно). В інших категоріях здешевлення за рік не відбулося.
Так, послуги зв’язку подорожчали за рік на 17,3%, ресторанів і готелів – на 15,7%, а охорони здоров’я – на 12,9%. Освіта стала дорожчою на 12,1%, а відпочинок – на 1,4%.
Не змінилися за рік комунальні тарифи, на підвищення яких діє мораторій, – газ та опалення. Також не було подорожчання електроенергії для побутових споживачів.
Як повідомляв OBOZ.UA, в Україні розпочався сезон кавунів. Перші партії з південних регіонів і Закарпаття надходять на оптовий ринок за ціною 20-28 грн/кг, що на 10% дорожче, ніж торік. Утім, уже найближчими тижнями фермери очікують суттєвого здешевлення.
Джерело: OBOZ.UA