Українцям платять 100 тис. грн за збиття дронів без мобілізації: як отримати таку роботу

В Україні запустили експериментальний проєкт, в рамках якого у складі добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ) створять групи протиповітряної оборони (ГПО) для захисту неба від ворожих БПЛА. Зарплата учасників ГПО – до 100 тис. грн.

Як повідомили в Міністерстві оборони, 11 червня уряд вже схвалив відповідну постанову. Охочим записатися в таку групу варто звертатися до:

  • командира ДФТГ за місцем проживання;
  • якщо ДФТГ відсутнє – до місцевої військової адміністрації з ініціативою щодо його створення спільно з військовими частинами Сил територіальної оборони ЗСУ.

Хто може долучитися?

На таку роботу набирають повнолітніх (тобто від 18 років і старше) громадян, які не підлягають мобілізації (за віком, станом здоров’я, мають бронь чи з інших обставин). Які інші умови:

  • проживання на території громади, де діє добровольче формування;
  • пройти медичну, професійну та психологічну перевірку;
  • укласти контракт добровольця територіальної оборони.

Кандидатам на посаду операторів БПЛА треба мати сертифікат зовнішнього пілота (але навчання можна пройти й після підписання контракту, якщо це сталося протягом перших 45 днів з моменту запуску проєкту, оскільки на цей час ця умова не діятиме). Також треба відповідати встановленим кваліфікаційним вимогам та мати всі документи, що підтверджують право на виконання функцій щодо пілотування та/або обслуговування відповідних літаків.

Обов’язкова умова для долучення до ГПО – укладення контракту добровольця ДФТГ терміном на 3 роки. В контракті учасників ГПО прописується заборона направлення їх для виконання бойових чи інших завдань, крім здійснення заходів з протиповітряної оборони.

Як укласти контракт?

Процедура укладення контракту добровольця ДФТГ включає декілька кроків. А саме:

  1. Подання заяви на ім’я командира добровольчого формування із зазначеними особистими даними (зокрема про місце проживання, освіту, роботу, військово-облікову спеціальність) та обґрунтуванням бажання приєднатися до ДФТГ.
  2. Перевірка та відбір: медичний, професійний та психологічний відбір.
  3. Укладення контракту.
  4. Складання присяги добровольця територіальної оборони.
  5. Отримання посвідчення члена добровольчого формування (видається протягом 30 днів після складання присяги).

Які документи потрібні?

Укласти контракт добровольця ДФТГ можна, надавши пакет необхідних документів. Він складається з:

  • заяви щодо членства в добровольчому формуванні;
  • копії паспорта громадянина України;
  • копії військово-облікового документа (для жінок – за наявності);
  • копії ІПН;
  • документів, що підтверджують підстави для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (якщо приєднується особа, яка не підлягає мобілізації).

На учасників ГПО поширюються гарантії соціального захисту, передбачені статтею 119 Кодексу законів про працю України – тобто роботодавець не може їх звільнити у зв’язку з військовою службою. Їм пропонують додаткову плату у розмірі до 100 тис. гривень на місяць – гроші вони отримуватимуть пропорційно часу участі у заходах з протиповітряної оборони (з розрахунку кількості днів чергування).

Як вже повідомляв OBOZ.UA, тим часом в Україні значно зросла кількість відгуків на вакансії з можливістю бронювання від мобілізації до лав війська. Серед найпопулярніших професій – робітничі спеціальності, зокрема вантажники та працівники виробництва, але є й вакансії для кандидатів без будь-якого досвіду.

Джерело: OBOZ.UA

Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *