“Не було причин відмовлятися”: Лавров прибув до Північної Кореї та зробив заяву щодо відправки солдатів КНДР на допомогу РФ
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров у п’ятницю, 11 липня, прибув до Північної Кореї. Він і його північнокорейський колега Чхве Сон Хі провели зустріч, на якій обговорили війну проти України та ситуацію на Корейському півострові. Пізніше Лавров також зустрівся з главою КНДР Кім чен Ином.
Про візит у суботу повідомило держагентство Північної Кореї KCNA, а також пропагандистське держагенство РФ ТАСС. Після зустрічі з Чхве Сон Хі журналісти запитали Лаврова про можливість залучення військових КНДР до боїв в Україні.
У відповідь він заявив, що відправка військ Північної Кореї на Курщину нібито була ініціативою глави КНДР Кім Чен Ина.
“У нас не було якихось причин відмовлятися від щирого прояву солідарності. Ми виходимо з того, що КНДР сама визначає ті форми, в яких реалізує наш договір про стратегічне партнерство”, – цитують Лаврова пропагандисти російського агентства РБК.
Після переговорів із главою МЗС Північної Кореї Лавров також зустрівся з Кім Чен Ином, повідомила пресслужба МЗС РФ. Той назвав росіянина “першим іноземним гостем” курорту у Вонсані:
“Я подумав, що краще зустрітися з вами не в Пхеньяні, а тут, тому що ви можете трохи відпочити. І ще – ви є першим іноземним гостем нашого курорту, і мені дуже приємно, що саме тут ми зустрічаємося”.
Лавров зі свого боку передав главі КНДР “гарячий привіт” від російського диктатора Володимира Путіна з надією продовжити прямі контакти найближчим часом, повідомляє пропагандистське видання “Коммерсант”.
“Першим був посол (РФ до КНДР. – Ред.). Він таку рекламу зробив, що я не зміг встояти перед вашою пропозицією”, – відповів він главі Північної Кореї.
За словами Лаврова, Путін підтверджує прихильність усім досягнутим домовленостям із КНДР.
Як зазначає Reuters, візит Лаврова відбувається на тлі радикального оновлення стратегічного співробітництва РФ і КНДР, яке тепер включає пакт про взаємну оборону.
За даними розвідки Південної Кореї, Північна Корея може готуватися до відправлення на війну проти України додаткових військ у липні або серпні після того, як уже відправила понад 10 тисяч військових.
Пхеньян раніше також погодився відправити 6 тис. військових інженерів і будівельників для проведення відновлювальних робіт на Курщину, де Збройні сили України майже рік тому почали масоване вторгнення через кордон.
Раніше стало відомо, що Лавров вилетів зі столиці Малайзії Куала-Лумпур після зустрічі міністрів закордонних справ країн АСЕАН (Association of South East Asian Nations, Асоціація держав Південно-Східної Азії) та прибув до Вонсана – міста на східному узбережжі Північної Кореї.
Там розташований курорт, що нещодавно відкрився. Вонсан також відомий своїми ракетними і військово-морськими об’єктами.
РосЗМІ повідомляли, що Лавров і Чхве Сон Хі обговорять війну РФ проти України й ситуацію на Корейському півострові.
ТАСС повідомляє, що новий прибережний курорт у Вонсані може стимулювати приплив російських туристів у КНДР.
Кремлівські пропагандисти нагадали про відновлення прямого залізничного сполучення з Москви до Пхеньяна та проєкт будівництва моста через річку Туманна, що є частиною кордону між КНДР, Китаєм і РФ.
Заступник Лаврова Андрій Руденко заявив, що цього року Північну Корею відвідають більш високопоставлені делегації, передає ТАСС.
За словами Руденка, угода про стратегічне партнерство “явно відповідає потребам, що змінилися за останні десятиліття, і виводить традиційно дружні, добросусідські російсько-корейські відносини на якісно новий рівень союзництва”.
Після Північної Кореї Лавров вирушить до Китаю для участі в зустрічі Шанхайської організації співробітництва, яка має відбутися в понеділок і вівторок, 14-15 липня, повідомляють росЗМІ.
Як повідомляв OBOZ.UA, 10 липня Лавров у Куала-Лумпур у Малайзії зустрівся з держсекретарем США Марко Рубіо. Вони обговорили війну РФ проти України, після чого Рубіо сказав, що пропозиції Москви не можна назвати гарантією миру.
У Центрі протидії дезінформації вказали, що заяви Лаврова про незмінність позиції РФ та її готовність обговорювати лише її власні умови свідчать про те, що Кремль прагне виграти час для продовження агресії.
Джерело: OBOZ.UA