Українцям розповіли, що варто робити з квитанціями за оплату світла та газу: навіщо це потрібно

Юристи радять українцям зберігати квитанції про оплату комунальних послуг після оплати рахунків за електроенергію, газ, воду тощо протягом 5 років. Адже ці документи можуть допомогти вирішити можливі суперечки з постачальниками.

Про це йдеться в матеріалі “На пенсії”. Його автори пояснюють: попри те, що позовна давність у спорах подібного роду спливає через 3 роки з моменту виникнення проблемної ситуації, постачальники можуть розтягнути термін розгляду справи. А тому краще перестрахуватись.

“У нормативних актах не вказані конкретні терміни, протягом яких потрібно зберігати квитанції про оплату комунальних послуг. Проте досвідчені юристи радять зберігати їх протягом 5 років”, – йдеться в повідомленні.

Водночас, підкреслюється, електронні квитанції, які “видають”, якщо оплата відбувалася через банк, також будуть дійсні в судах. Однак, наголошується, у разі виникнення суперечок краще звернутися по виписки до банку – та отримати їх у роздрукованому вигляді.

Коли збережені квитанції можуть допомогти вирішити проблему на свою користь

  • У разі збоїв у системі зберігання даних – якщо дані про оплату загублені та відновлені некоректно або не повністю.
  • У разі зміни тарифів або інших обставин, які викликали плутанину в платежах.
  • У разі помилки співробітників компаній-постачальників комунальних послуг.

Яким буде тариф на світло з 1 вересня

Водночас, нині в Україні діє тариф на електроенергію 4,32 грн за 1 кВт*год. Таким же він буде щонайменше до 31 жовтня 2025 року (тобто в серпні, вересні та жовтні) – оскільки раніше Кабмін ухвалив рішення про подовження фіксованого тарифу до цього терміну.

Рішення уряду закріплено постановою № 480 від 29.04.2025. “У пункті 2 постанови цифри та слова “30 квітня 2025 року” замінити цифрами та словами “31 жовтня 2025 року”, – йдеться у додатку до документа.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас українцям-споживачам газу (як трубопровідного, так і балонного), рекомендують встановити сигналізатор газу. Це пристрій, що забезпечує постійний контроль якості повітря. Зокрема, це стосується тих, у чиїх будинках і квартирах працюють газові плити – адже можливість витоку газу є завжди.

Джерело: OBOZ.UA

Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *