Застосовується для перехоплення українських дронів: Коваленко пояснив, що не так з російськими вертольотами Ка-52

Російський ударний вертоліт Ка-52, який активно залучається до перехоплення українських ударних дронів, виявився не таким ефективним, як заявляють у Москві. Попри сучасне обладнання, зокрема комплекс управління “Стрілець” та повний боєкомплект ракет класу “повітря-повітря” 9М342 “Ігла-С”, бойова машина має низку критичних технічних проблем.

Про це повідомив військовий експерт Олександр Коваленко. Він звернув увагу на парадокс: маючи у своєму арсеналі потужні гармати – 30-мм автоматичну 2А42 з боєкомплектом у 460 пострілів або 23-мм ГШ-23Л із 500 пострілами, гелікоптер замість них покладається на ракети “Ігла-С”. Причина – вкрай низька точність стрільби з гарматного озброєння у повітрі.

“Очевидно, у Ка-52 збереглася та ж дитяча хвороба, як і в куди більш дефективного і рахітичного Мі-28 – система управління вогнем з гарматою, не пристосованою до високоефективного ведення вогню в польоті по повітряних цілях, призводить до регулярних промахів і відсутності стабілізації ведення. Яскравий приклад, який потрапив свого часу у кадр, – це довга і важка стрілянина Мі-28 по дрону UJ-22 Airborne в 2023 році. Пізніше неодноразово виникали відео, на яких чітко фіксувалася просто жахлива, неприпустима вібрація на вертольоті”, – пояснив експерт.

Порівняно з цими новітніми зразками, за словами Коваленка, старий радянський Мі-24 демонструє кращу бойову стабільність і точність.

“Схоже, проблема гелікоптерів загальна – низька точність через нікчемну стабілізацію, що не дозволяє високоточно застосовувати гарматне озброєння, що у Мі-28, що у Ка-52, особливо по повітряних цілях, що рухаються. Тому надія лише на 9М342. Що тут скажеш… У цьому питанні старий радянський Мі-24 залишається непереможним батею, порівняно з Мі-28 та Ка-52…” – додав він.

Нагадаємо, у ніч на 26 липня в російському Ставрополі прогриміли потужні вибухи внаслідок атаки українських БПЛА. Ціллю удару став завод “Сигнал”, який спеціалізується на виробництві радіоелектроніки. Унаслідок атаки було уражено щонайменше два корпуси заводу.

Напередодні, 25 липня, українські дрони так само атакували низку регіонів Росії. Зокрема, у Невинномиську під прицілом був завод “Азот”. А в Тамбові прилетіло по Котовському пороховому заводу, де спалахнула пожежа.

Джерело: OBOZ.UA

Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *