Фірма із США модернізуватиме винищувачі МіГ-29 для Індії замість Росії: як це стало можливим

Індія, яка є одним з найголовніших покупців зброї в Росії, зробила дуже несподіваний крок, “кинувши” свого практично союзника на величезні гроші. Південноазійська країна довірила модернізацію сотні російських винищувачів МіГ-29 свого авіапарку американській компанії.

Про це пише український військовий портал Defence Express. Видання посилається на повідомлення індійського промислового гіганта Reliance Infrastructure, який активно розвиває оборонний сектор країни.

Компанія Reliance Infrastructure уклала стратегічне партнерство з американською фірмою Coastal Mechanics про утворення спільного підприємства длямодернізації близько сотні винищувачів МиГ-29, які складають значну частину авіапарку Індії – до 60 з них є в складі повітряних сил країни, а ще близько 40 МиГ-29К – у палубній авіації індійських ВМС.

До цього часу Росія міцно тримала у своїх руках контроль над обслуговуванням МиГ-29, закуплених Індією, перша партія яких була замовлена ще за часів СРСР: у 1984 році на 44 винищувачі, а у 1989 на ще 26 таких літаків.

У середині 2000-х років Індія заплатила Росії 8 800 000 млн доларів за модернізацію півсотні радянських МиГ-29. Також паралельно була замовлена модернізація 45 палубних МиГ-29К на близько 2 млрд доларів.

І тепер чергове продовження експлуатації цих винищувачів та їхня модернізація пройде повз Москву, позбавивши її такого об’єму грошей. Це серйозна заявка на повне викидання Росії з процесу обслуговування та модернізації майже сотні російських “мігів” авіапарку Індії.

Крім модернізації МиГ-29, угодою з американською фірмою також передбачено вдосконалення старих SEPECAT Jaguar, ударних гелікоптерів AH-64 Apache, а також зенітних артилерійських систем Bofors 40 mm L/70. Загальна сума всіх спільних проєктів складає 2,34 млрд доларів.

Як повідомляв OBOZ.UA:

Москва вкотре підтвердила, що не є​ надійним партнером в експорті зброї. Так, Росія на 2 роки протермінувала постачання систем ППО С-400 в Індію і продовжує затягувати процес

Іран та Індія відмовляються від російської авіації та ППО. Туреччина прагне купувати системи ППО у Франції на заміну російським, а Індія не хоче укладати нові контракти з російським ВПК, замість цього планує сконцентруватись на власному виробництві зброї та техніки з використанням західних технологій.

Джерело: OBOZ.UA

Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *