Спроба вплинути: в ISW пояснили, що стоїть за посиленням повітряних атак РФ на Україну
Країна-агресор Росія в ніч із 8 на 9 липня провела найбільшу за всю війну комбіновану атаку, запустивши по Україні загалом 741 безпілотник і ракету. Це було приблизно на 34% більше за попередній рекордний максимум – 550 засобів нападу, використаних у ніч на 4 липня.
Але, найімовірніше, вже до осені росіяни зможуть застосовувати понад тисячу БПЛА за одну атаку, й усе для того, щоб підірвати моральний дух українців перед обличчям постійної російської агресії. Таку оцінку ситуації дають аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).
Військові аналітики, опитані The New York Times, спрогнозували, що до осені 2025 року Росія зможе регулярно запускати більше ніж 1000 дронів у межах одного ударного пакета. Це перегукується з нещодавнім попередженням командувача Сил безпілотних систем ЗСУ майора Роберта Бровді (позивний “Мадяр”) про те, що Росія може збільшити кількість своїх ударних пакетів до понад 1000 дронів типу “Шахед” на день.
Український експерт із радіоелектронної боротьби Сергій “Флеш” Бескрестнов ще 20 червня оцінив, що Росія збільшила виробництво “Шахедів” у сім разів. Він прогнозував, що російські ударні пакети незабаром можуть включати до 800 дронів, і це відповідає тій атаці, яку РФ здійснила в ніч на 9 липня.
Раніше ISW повідомляв, що Росія значно розширює можливості виробництва модернізованих дронів великої дальності “Герань-2” (російський аналог іранських БПЛА типу Shahed-136), зокрема й шляхом відкриття виробничих ліній із компаніями в Китаї.
“Тривале збільшення розміру ударних пакетів, ймовірно, спрямоване на підтримку російських зусиль із деградації українського морального духу перед обличчям постійної російської агресії”, – вважають аналітики.
Начальник управління комунікацій командування Військово-повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат повідомив, що російські війська використали понад 400 безпілотників-імітаторів у цій атаці, щоб придушити українську протиповітряну оборону.
Свої імітаційні безпілотники дальнього радіусу дії росіяни оснастили боєголовками, а також модифікували ударні дрони боєголовками, призначеними для нанесення широкомасштабної шкоди. Це вказує на те, що агресор прагне завдати максимальної шкоди територіям України в цілому, що непропорційно зачіпає цивільні райони.
Речник Сухопутних військ України полковник Віталій Саранцев заявив в інтерв’ю газеті Washington Post 9 липня, що нещодавні російські удари по територіальних центрах комплектування і соцпідтримки (ТЦК і СП) спрямовані на те, щоб зірвати зусилля України з формування сил. Він заявив, що Росія прагне посіяти страх серед українців і створити враження, що відвідувати призовні пункти небезпечно.
“У попередні роки Росія використовувала пакети ударів, спрямованих на цивільні райони, щоб чинити моральний тиск на Україну. Та, очевидно, відбувається і з останніми ударами”, – оцінили в ISW.
Як повідомляв OBOZ.UA, у Повітряних силах пояснили, що відрізняють “Шахеди” від дронів-імітаторів за особливостями польоту. Зазначається, що під час атак росіяни спочатку запускають саме “обманки”, а потім ударні безпілотники.
Джерело: OBOZ.UA