Більшість українців необізнані в усіх фінансових темах, крім курсу валют

Дві третини українців (63%) заявляють, що вони обізнані в темі обміну валют. Інші сфери фінансової грамотності набрали мене 50%.

Зокрема, 48% стверджують, що вони обізнані в банківських послугах, 45% в податках, 38% в кредитах.

Найвища фінансова грамотність серед киян і мешканців великих міст і вони ж найбагатші, найнижча – серед сіл, і вони ж найбідніші.

Щодо регіонів, окрім Києва, найвищий рівень спостерігається серед мешканців заходу України, а найнижчий – серед мешканців півдня і сходу, які одночасно є зараз найбіднішими.

Частка українців, які відкладають заощадження в готівці або лишають на рахунку, дещо перевищує частку тих, хто їх інвестує. Якщо залишається значна сума кошті, 22% купують валюту, 20% відкладають заощадження в готівці, 9% зберігає гроші на рахунку.

Найпривабливішими інвестиціями є навчання, нерухомість, власний бізнес, депозити.

Опитування проведене 10-20 червня 2025 року серед 1000 респондентів по всій Україні за виключенням тимчасово окупованих Росією територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,1% з вірогідністю 0,95%.

Нагадаємо, 68% українців заявили, вони не тримають гроші в банках через низькі доходи. У якості причини не тримати гроші в банках також 25% опитаних вказали недовіру до фінансових установ.

Під час війни рівень довіри до банків зріс, як і в цілому до державних та інших інститутів. Зокрема, на початку 2024 року банкам довіряли близько 50% українців, але зараз ця цифра напевно значно нижча.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело: РБК Україна

Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *