Частину пенсіонерів зобов’язали написати спеціальну заяву: скільки є часу, щоб не забрали виплату
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го.
Про це йдеться в публікації видання ДонбасSOS. “У разі відсутності обміну інформацією між органами пенсійного забезпечення України та Російської Федерації неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації підтверджується повідомленням про це органу Пенсійного фонду в заяві особи про призначення, поновлення та продовження виплати пенсії”, – зазначають в публікації.
Така вимога ставиться до всіх громадян, які виїхали з тимчасово окупованої території, незалежно від дати переміщення (як до повномасштабного вторгнення (24.02.2022 року), та після цієї дати.
Як подати заяву про неодержання пенсії від РФ
- Перший та найбільш простий спосіб – звернутись особисто до будь-якого органу Пенсійного фонду та подати заяву (інформаційне повідомлення).
Скоріше за все в органі Пенсійного фонду вам нададуть заяву про призначення/перерахунок пенсії або заяву про виплату пенсії, закріплені Постановою Правління ПФУ №22-1.
- Другий спосіб – дистанційно через Портал електронних послуг ПФУ або мобільний застосунок ПФУ.
В розділі “Мої звернення” на Порталі електронних послуг ПФУ вже зараз можна поінформувати ПФУ про неодержання пенсії від РФ. Така заява може бути подана в довільній формі.
“Проте, за нашою інформацією та отриманим зворотнім звʼязком від людей, функціонал вимагає доопрацювання, адже окрім авторизації за допомогою Дія.Підпис система просить додаткове підтвердження особи через ЕЦП. Така дворівнева ідентифікація на Порталі електронних послуг ПФУ унеможливлює для більшості пенсіонерів подання такого інформаційного повідомлення”, – зазначає видання.
Хто та які пенсії отримує в Україні
Пенсії в Україні отримують 10 млн 331 тис. осіб. З них пенсію за віком отримує майже 7,5 млн українців, решта – спецпенсіонери, отримувачі пенсії по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо. Найвищі пенсії (за законом – довічне грошове утримання) отримують судді. У середньому вони можуть розраховувати на виплату в розмірі понад 108 тис. грн.
Головні категорії пенсіонерів:
- За віком: 7 490 320 осіб, середня пенсія – 6085,74 грн.
- По інвалідності: 1 574 456 осіб, середня пенсія – 5364,98 грн.
- У разі втрати годувальника: 682 890 осіб, середня пенсія – 6493,20 грн.
- За вислугу років: 525 134 особи, середня пенсія – 12 315,12 грн.
- Соціальні пенсії: 54 646 осіб, середня пенсія – 2826,49 грн.
- Довічне утримання суддів: 3929 осіб, середня пенсія – 108 321,63 грн.
Як раніше писав OBOZ.UA, в Україні з 2026 року посилять вимоги до стажу для виходу на пенсію. Необхідний стаж для виходу на пенсію у 60 років збільшать із 32 до 33 років. Водночас для виходу на пенсію у 63 роки замість 22 років необхідно мати 23 роки стажу.
Джерело: OBOZ.UA