“Це тримає нас на плаву”: дипломат назвав два фактори, які змушують Трампа зважати на Україну

Президенту США Дональду Трампу, за великим рахунком, байдуже, що буде з Україною і чи існуватиме вона взагалі як держава. І самоусунутися від російсько-української війни йому заважають два фактори. 

Річ у тім, що Європа категорично не хоче, аби російський диктатор  Володимир Путін захопив Україну, а наша держава для НАТО є не тягарем, а активом, окрім того, стан російської економіки стрімко скорочує можливості РФ продовжувати війну.  Про це в інтерв’ю для OBOZ.UA сказав дипломат, надзвичайний і повноважний посол України, представник України при ЄС у 2008-2010 роках Андрій Веселовський.

Нещодавнє пожвавлення “телефонної дипломатії” за участі США,  а також заяви Трампа про розчарування в Путіні, на думку дипломата, не означають, що очільник Білого дому раптом стурбувався тим, щоб не допустити знищення Росією української державності.

“Трампу сьогодні, відверто кажучи, байдуже: є Україна, немає України – це не його проблема. Вона його не цікавить. Так, він чує, що країни європейського континенту хочуть Україну у своїй компанії, більше, ніж вони хочуть, щоб її захопила Росія. Це важливий логічний ланцюг. Другий момент – країни НАТО, крім Сполучених Штатів, загалом зацікавлені в тому, щоб Україна стала членом Альянсу в тій чи іншій формі. Можливо, йдеться про якусь перехідну модель, але з точки зору військового досвіду, стану Збройних сил, конфігурації оборонних споруд – Україна для НАТО не тягар, а актив”, – зазначив Веселовський.

Зусилля Трампа позбутися надбридлої теми російсько-української війни шляхом переговорів з Путіним досі ні на сантиметр не наблизили завершення бойових дій.

“Згадаємо про ці телефонні дзвінки. Вони є ознакою занепокоєння або виникнення певної потреби. Все йде собі – хтось десь стріляє, хтось когось засуджує, і тут раптом з’являється дзвінок. І починаються переговори. І знову Путін розповідає ту саму байку: “Ми будемо воювати до останнього, на поступки не підемо, Україна приречена, тож краще заспокойтесь і орієнтуйтесь на нас, тоді ще щось отримаєте”. Після цього розмова Путіна з Трампом. За ширмою “привітань” усе той самий меседж: жодних компромісів щодо України, поки ми не досягнемо своїх цілей. Ось ліквідуємо “причини”, як вони це називають, і тоді, можливо, поговоримо щодо припинення вогню”, – зазначив дипломат.

Він назвав показовим те, що до “телефонної дипломатії” долучився й федеральний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц.

“І що ми маємо у цьому побачити, на мій погляд? Ознаку занепокоєння Путіна: ану ж посилиться допомога Україні? Не просто в тональності, а в дуже конкретних, серйозних постачаннях. Це занепокоєння виникло після двох самітів – Європейського Союзу й НАТО. На обох, попри всі спроби Росії, Україна була якщо чи не першим, то другим пунктом порядку денного. Це Росію, м’яко кажучи, занепокоїло. Це сигнал: доведеться воювати далі”, – сказав Веселовський.

Водночас дипломат нагадав, що перспектива тривалої війни для Росії з дня у день набуває все більш похмурого забарвлення, зважаючи на стан російської економіки.

“На Петербурзькому економічному форумі, навіть не на головних, а на другорядних панелях, усі почали говорити про те, що російська економіка тріщить по швах. Грошей стає менше, доведеться пояснювати людям, чому зарплат менше, чому підприємства закриваються, чому звільняють. “Солодкий” період, коли Росія могла спокійно воювати, витрачати мільярди, продавати залишки нафти й газу в треті країни – закінчується. Ось чому Путін заговорив про “великий літній наступ”. Ось чому почалися ці розмови з Європою та США. І, зрештою, Трамп теж змушений якось на це реагувати”, – резюмував він.

Нагадаємо,  раніше Трамп заявив, що США продовжать надавати зброю Україні, причиною він назвав те, що Путін не зупинився і продовжує завдавати ударів по Україні. При цьому джерела WSJ зазначили, що американський президент  запевнив Зеленського, що США надішлють Україні стільки військової допомоги, скільки зможуть виділити.

Джерело: OBOZ.UA

Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *