Ділки планували отримати понад 4 млн грн хабарів: поліцейські викрили корупційні схеми в девʼяти регіонах України. Фото
Національна поліція викрила 13 корупційних схем у девʼяти регіонах України. Завдяки оборудкам фігуранти планували отримати понад 4 мільйони гривень хабарів.
Про це в середу, 9 липня, повідомила пресслужба Нацполіції. Як зазначається, протягом кількох останніх днів правоохоронці провели антикорупційні заходи та викрили злочинні схеми у Дніпропетровській, Київській, Львівській, Одеській, Черкаській, Волинській, Хмельницькій, Вінницькій і Закарпатській областях.
Фігурантів затримували на гарячому під час отримання хабарів у розмірі від 2 тис. 400 грн до 16 тис. доларів з особи. Ділкам загрожує до десяти років тюрми з конфіскацією майна.
Зокрема, на Хмельниччині затримано лікаря-травматолога, члена експертної команди з оцінки функціонування особи (раніше – МСЕК), який за 6 тис. доларів обіцяв чоловіку призовного віку посприяти в оформленні інвалідності. Надалі це мало стати підставою для ухилення від мобілізації. У ході обшуків поліцейські вилучили у фігуранта 5,5 млн грн.
На Одещині викрили одразу кілька “схем”. На хабарі в 1,5 тис. доларів затримали директора міського цвинтаря, який вимагав гроші від чоловіка за бронювання на кладовищі двох місць для поховання його родичів.
В іншому випадку двоє фігурантів організували незаконний канал переправлення призовників за кордон, сховавши їх у фурі з дровами. “Клієнти” сплатили їм 10 тис. 500 доларів.
Ще в одній схемі за таку ж послугу брали по 4 тис. доларів з людини.
А лікарка з Одеси за 7 тис. доларів обіцяла допомогти з оформленням інвалідності.
На Волині завідувач терапевтичного відділення і лікар-невролог, які входили до експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, за 2 тис. доларів сприяли в оформленні документів для ухилення від служби в ЗСУ та виїзду за кордон. Одного з медиків затримали під час отримання хабара.
У Києві фігурант вимагав 21 тис. доларів за виключення чоловіка з військового обліку та оформлення документів для виїзду за кордон. Після отримання першого траншу в 10 тис. доларів, його затримали правоохоронці.
Ще один фігурант з Київщини за 6 тис. доларів сприяв у незаконному “трансфері”.
На Дніпропетровщині жінка за 16 тис. доларів організувала незаконне переправлення особи через кордон поза офіційними пунктами пропуску.
На Львівщині затримали фігуранта, який за 15 тис. доларів обіцяв підготувати документи про непридатність до військової служби. Його затримали під час отримання хабаря.
На Черкащині підозру оголосили жінці, яка дала хабар секретарю приймальної комісії коледжу в розмірі 2 тис. 400 грн за “успішну” здачу сесії студентом, який пропускав заняття та мав академічну заборгованість.
На Вінниччині затримали учасника банди під час отримання першої частини хабаря в розмірі 2 тис. доларів за переправлення двох осіб призовного віку до Молдови. Загалом фігурант планував заробити 10 тис. доларів.
На Закарпатті медики та службові особи медичних закладів налагодили масштабну схему ухилення від мобілізації. Вони вимагали хабарі по 2 тис. 500 доларів за надання довідки про інвалідність.
Для фальсифікації аналізів ділки використовували хворого на туберкульоз чоловіка. Наразі задокументовано понад 100 епізодів злочинів фігурантів.
Організаторам схем інкримінують кілька статей Кримінального кодексу України:
– ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
– ч. 2 та ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
– ч. 3 ст. 369-2 (Зловживання впливом);
– ч. 1 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).
Семеро фігурантів вже отримали підозри.
Збір доказової бази для притягнення до відповідальності усіх причетних і слідство тривають.
У поліції додали, що співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно з іншими правоохоронними органами продовжують системну роботу з протидії злочинним схемам, зокрема повʼязаним з ухиленням від мобілізації, організацією незаконного перетину кордону та зловживанням службовим становищем.
Як повідомляв OBOZ.UA, у середу, 9 липня, правоохоронці влаштували масштабні обшуки на митниці в Одеській, Волинській та Чернівецькій областях. Вони, зокрема, стосуються роботи СБУ з недопущення іноземного впливу на працівників митниці та боротьби з контрабандою зброї та наркотиків.
Джерело: OBOZ.UA