Директор Українського наукового інституту Гарварду йде у відставку: що відбувається

Українсько-американський історик Сергій Плохій завершує керівництво Українським науковим інститутом Гарвардського університету (HURI). Після 12 років роботи на посаді директора він йде у відставку.

Про це повідомили на офіційній сторінці HURI. Інститут також опублікував прощальне звернення Сергія Плохія до колег.

У свій останній день на посаді історик подякував колегам за спільну роботу над розвитком інституту.

“Для мене було привілеєм і честю очолювати інститут протягом останніх дванадцяти років — років, позначених тривогою та викликами війни, але також новими можливостями. Інституції на кшталт HURI допомагають поширювати те, що гасло Гарварду називає “добрі знання” про Україну”, — сказав Сергій Плохій.

У новому навчальному році керівництво HURI перейде до професора Террі Мартіна. Сергій Плохій висловив найкращі побажання колезі та пообіцяв подальшу підтримку.

“Велика подяка та всі найкращі побажання моєму колезі Террі Мартіну, який очолить Інститут у наступному навчальному році. Я зроблю все можливе, щоб підтримати його та команду інституту у продовженні нашої спільної місії”, – наголосив Плохій.

Зазначимо, що Сергій Плохій є одним із найбільш відомих і впливових американських та українських істориків. Він член PEN Ukraine, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті та доктор Оксфордського університету.

Сергій Плохій є автором понад десятка книг з історії України та Східної Європи, зокрема: “Брама Європи”, “Ядерне безумство”, “Атоми і попіл”, “Чорнобиль. Історія трагедії”.

У 2018 році він став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка за книгу “Брама Європи”. Того ж року отримав британську премію Baillie Gifford у галузі документалістики за книгу “Чорнобиль. Історія трагедії”.

Джерело: OBOZ.UA

Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *