Епштейн був присутній на весіллі Трампа в 1993 році: у скандальній історії спливли нові факти. Фото і відео
Виявлені нещодавно фотографії та відеозаписи проливають нове світло на минулі зв’язки Дональда Трампа з Джеффрі Епштейном. Серед них – знімки з весілля Трампа у 1993 році, на яких видно присутність скандального фінансиста, а також відео з модного заходу Victoria’s Secret 1999 року, де Трамп та Епштейн спілкуються у невимушеній атмосфері.
KFile на CNN виявив необроблені кадри під час перегляду архівних відеозаписів Трампа на заходах 1990-х та 2000-х років. Трамп та Епштейн з’явилися разом принаймні в одному відео серед обмеженої кількості переглянутого архівного матеріалу.
Фотографії 1993 року вперше підтверджують, що Епштейн був на весіллі Трампа з Марлою Мейплз у 1993 році. Його присутність на церемонії в готелі Plaza досі не була широко відомою.
Крім того, на кадрах з модного заходу Victoria’s Secret 1999 року в Нью-Йорку видно, як Трамп та Епштейн сміються та розмовляють разом перед заходом на подіумі.
Нові кадри та фотографії, які не отримали широкого розголосу та були зроблені до появи будь-яких відомих юридичних проблем Епштейна, з’явилися на тлі поновлення уваги до минулих стосунків Трампа з ним. Нещодавнє рішення Міністерства юстиції не публікувати давно обіцяні файли, пов’язані з Епштейном, викликало обурення в деяких частинах руху Трампа MAGA, де люди очікували сенсаційних викриттів щодо ймовірних співучасників Епштейна.
У короткій розмові з CNN президент Трамп, коли його запитали про весільні фотографії, відповів: “Ви, мабуть, жартуєте”, а потім неодноразово називав видання CNN “фейковими новинами” та поклав слухавку.
Директор з комунікацій Білого дому Стівен Чунг сказав, що це “вирвані з контексту кадри нешкідливих відео та фотографій широко відвідуваних заходів, щоб огидно натякнути на щось підступне”. За його словами, президент вигнав Епштейна зі свого клубу за те, що він був “повзуном”. Чунг також заявив, що це продовження “фейкових новин, вигаданих демократами та ліберальними ЗМІ”.
Зв’язки Трампа з Епштейном
Стосунки Трампа з Епштейном сягають 1980-х років і включали регулярні появи на світських заходах у Палм-Біч та Нью-Йорку. Жодні правоохоронні органи ніколи не звинувачували Трампа у правопорушеннях стосовно Епштейна.
За даними Washington Post, між ними була сварка в середині 2000-х років через суперечку щодо гучної угоди з нерухомістю в Палм-Біч. До цього фотографії та відео неодноразово показували, що вони були дружніми.
У 2019 році NBC опублікував кадри вечірки, на якій Трамп спілкується з Епштейном у 1992 році. Рік потому, у жовтні 1993 року, фотограф Девід Джонс зробив фотографії на відкритті кафе Harley Davidson у Нью-Йорку, зафіксувавши Трампа та Епштейна разом.
“Там був хлопець, який вразив мене своїм виглядом і дав мені свою візитівку. На ній було написано: Джеффрі Епштейн, фінансовий консультант”, – згадував Джонс в інтерв’ю CNN цього тижня. Він зробив фотографії Трампа, на яких він обіймає двох маленьких дітей, стоячи поруч з Епштейном, спираючись на перила.
Два місяці по тому, у грудні 1993 року, медіаорганізація доручила Джонсу сфотографувати весілля Трампа. Серед зроблених ним фотографій була фотографія Епштейна, який входить на захід.
“Я, мабуть, впізнав його, коли він заходив [на захід]”, – прокоментував Джонс, додавши, що він зробив лише окремі фотографії учасників, яких вважав цікавими. Йому шкода, що він не зробив більше знімків Епштейна і Трампа разом. “У мене була робота фотографувати весілля Трампа, тому я стояв із пресою та фотографував його. Кадри, які у вас є, взяті з контактного аркуша – негативи були втрачені”.
На іншій фотографії зображено Епштейна на весіллі Трампа, яка є частиною архіву LIFE, який переглянув CNN. На ній Епштейн посміхається на задньому плані – його голова ледь помітна між іншими гостями та спортсменом Говардом Стерном і Робіном Лічем із “Стилю життя багатих і знаменитих”, які робили групове фото.
Показ мод 1999 року не був першим заходом Victoria’s Secret, який пара відвідала разом. Є інші фото Трампа та Епштейна, зокрема на вечірці Angels 1997 року в Нью-Йорку, за два роки до відеозапису, виявленого CNN.
Присутність Епштейна на показі мод 1999 року також відображає його давні зв’язки з Леслі Векснером, мільярдером-засновником материнської компанії Victoria’s Secret. Епштейн керував фінансами Векснера з 1987 року приблизно до 2007 року. Пізніше вони розірвали зв’язки, і Векснер заявив, що не знав про ймовірні злочини Епштейна під час їхньої співпраці.
У 2002 році в інтерв’ю New York Magazine Трамп назвав Епштейна “чудовим хлопцем”, якого знає вже 15 років. “Приголомшливий хлопець. З ним дуже весело. Кажуть навіть, що йому подобаються красиві жінки, як і мені, і багато з них молодші”, – говорив тоді політик. Проте вже у 2019-му, після вибуху скандалу, Трамп заявив, що давно не спілкувався з Епштейном і “не є його шанувальником”.
Крім цього, Трамп літав на літаках Епштейна між Палм-Біч та Нью-Йорком щонайменше сім разів.
У своїй книзі 2004 року “Трамп: Як розбагатіти” політик писав про те, як йому зателефонувала людина, яку він назвав “загадковим Джеффрі”.
“Яким би загадковим не був Джеффрі, він один з небагатьох людей, яких я знаю, хто може обійтися лише іменем. Мої співробітники ніколи не запитують прізвища в його випадку, що певним чином ставить його в один ряд з Елвісом. Не те щоб Елвіс часто телефонував у ці дні, але ніколи не знаєш”, – написав Трамп.
Незрозуміло, чи є “таємничим Джеффрі” Епштейном, і Білий дім не згадував про це в коментарі CNN.
На зображеннях, опублікованих у Palm Beach Post у 2000 році, також видно Трампа, соратницю Епштейна Гіслейн Максвелл, яка зараз відбуває 20-річний термін ув’язнення за торгівлю людьми з метою сексуальної експлуатації, та принца Ендрю на благодійному заході зі збору коштів у Мар-а-Лаго.
Минулого тижня Wall Street Journal повідомила про листування з іменем Трампа, надіслане на 50-річчя Епштейна у 2003 році. Воно містило контур оголеної жінки та друковану записку, яка закінчувалася рядком: “З днем народження – і нехай кожен день буде ще однією чудовою таємницею”.
Після публікації повідомлення адміністрація Трампа пообіцяла оприлюднити матеріали великого журі, пов’язані з Епштейном. Федеральний суддя, який розглядає справу Максвелл, встановив для Міністерства юстиції термін надання інформації, щоб він міг визначити, чи розпечатувати стенограми.
Міністерство юстиції також заявило, що звернулося до Максвелл для зустрічі на тлі негативної реакції на обробку адміністрацією файлів, пов’язаних з Епштейном.
Адвокат Максвелла повідомив CNN, що вони “ведуть переговори з урядом” з цього питання. “Гіслен завжди свідчитиме правдиво. Ми вдячні президенту Трампу за його відданість справі розкриття правди у цій справі”, – сказав адвокат Девід Оскар Маркус.
Трамп заперечив авторство записки та малюнка, назвавши повідомлення неправдивим. У п’ятницю він подав до суду на газету за наклеп до федерального суду Флориди.
Що передувало
Звинувачення в тому, що Епштейн сексуально домагався неповнолітніх дівчат, вперше з’явилися у 2005 році, що призвело до його арешту через рік. Його знову заарештували у 2019 році за федеральними звинуваченнями у торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації, а пізніше він помер у в’язниці, що підживлювало численні теорії змови. Судово-медичний експерт визнав його смерть самогубством через повішення.
Олігарх та мільярдер Ілон Маск закликав президента США Дональд Трампа опублікувати файли, які стосуються скандальної справи Джеффрі Епштейна. Він наголосив, що той обіцяв зробити це під час своєї каденції.
Йдеться про документи, які містять імена впливових політиків, бізнесменів, зірок шоубізнесу та інших представників світової еліти, які могли бути причетними до сексуальної експлуатації неповнолітніх. За даними американських медіа, Епштайн мав розгалужену систему відеоспостереження у своїх маєтках, де, за твердженнями слідчих, відбувалися злочини. Усе це могло використовуватися як інструмент шантажу.
Після арешту у 2019 році багато свідків заявляли, що Епштайн утримував десятки неповнолітніх дівчат, яких змушували до сексуальних дій з впливовими людьми. У документах, частина з яких стала надбанням громадськості, згадувалися колишній принц Ендрю, адвокат Алан Дершовіц та інші фігури. Проте повний перелік так і не було оприлюднено. Власне, саме цю закритість і використовує Маск як аргумент – мовляв, серед прізвищ у “файлах” є й Дональд Трамп.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше президент США Дональд Трамп розкритикував своїх прихильників через їхню позицію у справі Епштейна. Він вважає, що звинувачення в його ймовірних зв’язках із фінансистом – це “нова афера демократів”.
Джерело: OBOZ.UA