Литва і Фінляндія наступного року планують розпочати внутрішнє виробництво протипіхотних мін: у Reuters розкрили подробиці
Литва і Фінляндія планують почати внутрішнє виробництво протипіхотних мін. Обидві країни можуть розпочати реалізацію цієї ініціативи вже наступного року.
Частину протипіхотних мін Литва і Фінляндія мають намір відправляти в Україну. Про це повідомляє Reuters.
За інформацією офіційних осіб двох країн-членів НАТО, Литва і Фінляндія планують почати внутрішнє виробництво протипіхотних мін у зв’язку з військовою загрозою з боку Росії. Напередодні обидві країни оголосили про намір вийти з Оттавської конвенції, що забороняє використання таких мін.
Офіційні особи уточнили, що виробництво може бути запущено після завершення шестимісячного процесу виходу з Оттавської конвенції. Три інші держави НАТО і Європейського союзу – Польща, Латвія та Естонія – також виходять з договору, посилаючись на зростаючу стурбованість з приводу агресії Росії.
Поки що Польща, Латвія та Естонія не оголошували про плани почати виробництво протипіхотних мін. Однак офіційні особи Польщі та Латвії дали зрозуміти, що за необхідності вони можуть швидко почати виробництво. Естонія також розглядає це як можливий варіант у майбутньому.
“Ми збираємося витратити сотні мільйонів євро на протитанкові міни, а також на протипіхотні міни. Це буде значна сума”, — заявив агентству Reuters заступник міністра оборони Литви Кароліс Алекса.
За його словами, буде замовлено десятки тисяч протипіхотних мін. Представник оборонного відомства підкреслив, що національна промисловість Литви дає змогу виробляти таку кількість мін.
У свою чергу голова Асоціації оборонної промисловості Литви Вінцас Юргутіс зазначив, що після налагодження виробництва Литва зможе постачати продукцію іншим країнам, зокрема Україні.
Договір про протипіхотні міни (Оттавський договір) – це міжнародна угода, офіційно відома як “Конвенція про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення”. Основна мета договору – повністю заборонити протипіхотні міни, які визнані негуманною зброєю через їхню здатність заподіювати невибіркові та довгострокові страждання, зокрема й мирним жителям, навіть після закінчення конфліктів.
Договір забороняє застосування протипіхотних мін, розробку, виробництво, придбання, накопичення і передачу протипіхотних мін. Документ регламентує знищення всіх наявних запасів протипіхотних мін.
Договір було ухвалено 1997 року, він набув чинності 1 березня 1999 року. Таким чином, Оттавський договір є ключовим документом у сфері гуманітарного роззброєння, спрямованим на викорінення загрози, яку протипіхотні міни становлять для людей по всьому світу.
Нагадаємо, п’ять країн Європи, які раніше вийшли з договору про заборону протипіхотних мін – Фінляндія, Польща, Литва, Латвія та Естонія, – зміцнюють свою оборону з огляду на загрозу з боку Росії. Військове командування цих держав уже працює над тим, які ділянки їхніх територій можуть бути заміновані з використанням цього озброєння, якщо російський диктатор Володимир Путін вирішить кинути свої війська проти НАТО.
Як повідомляв OBOZ.UA, повномасштабне вторгнення Росії в Україну підштовхнуло Фінляндію вступити в НАТО. Тепер країна зміцнює свій 1340-кілометровий кордон із державою-агресором, а напруженість “нагадує часи холодної війни”.
Джерело: OBOZ.UA