Перехід України на євро: в МВФ озвучили позицію

Приєднання до ЄС означає перехід на євро. А тому Україні доведеться привести своє законодавство у відповідність до європейських стандартів.

Про це повідомив виконавчий директор МВФ Вітас Васіляускас, передає NV. Він зазначив: запровадження євро є юридичним зобов’язанням.

Втім, визнав Васіляускас, винятки з цього правила все ж є. Воно поширюється на країни, які отримали юридичну клаузулу (особливу умову) під час вступу до ЄС. Такою, наприклад, є Данія.

При цьому виконавчий директор МВФ запевнив: для нього “стратегічною метою є членство України в ЄС”. І якби він був представником української влади, то “адаптував би внутрішнє законодавство, гармонізувавши його із законодавством ЄС”.

“Просто адаптуйте свою правову систему. І будьте частиною клубу”, – порадив він.

Чи перейде Україна на євро

Зі свого боку, голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов раніше зазначав: у видімій перспективі Україна може зробити євро курсоутворюючою валютою євро – замість долара. Однак про відмову від гривні та перехід на євровалюту не йдеться. А тому скуповувати її, аби запастися перед змінами, не варто.

Загалом же, зауважив банкір, за сприятливих обставин цього переходу очікувати не раніше ніж за 3 роки. Адже для нього має бути виконано низку умов. Серед них:

  • Кількість експортно-імпортних операцій у євро має суттєво переважити аналогічні показники в інших валютах, зокрема у доларах.
  • Рух України в ЄС має бути не лише декларативним, а й з максимальною інтеграцією до норм та принципів європейської спільноти всіх державних процесів, а також економіки та законодавства.
  • В Україні має настати мир – із чіткими гарантіями безпеки.

“Це буде цілком природний та економічно зважений процес, про який громадяни дізнаються заздалегідь: на етапі бюджетного планування на майбутній рік. Наразі відмови від долара США, як курсоутворювальної валюти, не станеться”, – сказав Мамедов.

Водночас, за словами заступника голови Нацбанку Сергія Ніколайчука, наразі це питання перебуває лише на стадії вивчення. Відповідно, очікувати на зміну курсоутворюючої валюти в найближчі терміни не слід.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас у банківському секторі не радять українцям переводити в євро інші валюти – зокрема долари. Причому навіть попри те, що останнім часом євровалюта продемонструвала суттєве зростання.

Джерело: OBOZ.UA

Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *