Після 14 років Британія відновила дипломатичні відносини з Сирією: що відомо про умови
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі відвідав Дамаск, Сирія, де провів низку зустрічей. Зокрема, британець зустрівся з новим президентом країни Аль-Шараа та міністром закордонних справ Хасаном аш-Шибані. Таким чином, Британія та Сирія відновили дипломатичні відносини після 14 років, як Британія розірвала їх.
Про це розповів сам британський урядовець. В уряді Великої Британії додали, що Девід Леммі повідомив сирійців про фінансову допомогу від Лондону для Дамаска.
“У Дамаску я зустрівся з президентом Аль-Шараа та міністром закордонних справ Асаадом Хасаном аш-Шибані. Я привітав досягнутий прогрес у країні і наголосив на необхідності інклюзивного та представницького політичного переходу до нової влади. Велика Британія готова підтримати новий уряд Сирії”, – зазначив Девід Леммі.
Як уточнили в уряді Британії, лондонське фінансування нового уряду Сирії спрямовано на допомогу у “ліквідації хімічної зброї часів Асада”, а також “для боротьби з нелегальною міграцією” та “реалізації плану змін нового уряду”.
“Стабільна Сирія відповідає інтересам Великої Британії, оскільки вона зменшує ризик нелегальної міграції, забезпечує знищення хімічної зброї, бореться із загрозою тероризму та реалізує урядовий план змін”, – сказав Леммі.
Зокрема, Британія надасть Сирії понад 94 млн фунтів (128 млн доларів, або 5,3 мільярда гривень).
Також у Дамаску британець зустрівся з волонтерами “Білі шоломи”. Це поки що неурядова організація сирійської цивільної оборони. Створена повстанцями під час громадянської війни у Сирії, організація налічує понад 3000 волонтерів, які надають допомогу цивільному населенню країни, постраждалому від наслідків військових дій.
Окремо міністр закордонних справ Британії зустрівся у Дамаску з представниками сирійських підприємств, очолюваних жінками. Ці підприємства також отримали фінансову підтримку від програми Британії щодо засобів до існування та економічного відновлення.
Як повідомляв OBOZ.UA, Європейський Союз вже офіційно скасував усі економічні санкції проти Сирії, включаючи обмеження на торгівлю, фінансові операції та заморожування активів 24 ключових компаній, серед яких – Центральний банк Сирії, енергетичні та телекомунікаційні структури. Рішення ухвалене для підтримки економічного відновлення та політичного переходу країни після падіння режиму Асада.
Джерело: OBOZ.UA