Східне Відлуння Повна версія

Ретранслятори в Білорусі замовкли, - Зеленський

· Політика

З 22 червня ретранслятори на території Білорусі, які допомагали росіянам наводити "Шахеди" на цілі в Україні, припинили свою роботу. Про це в розмові з журналістами повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Чи демонтували їх, чи ні, я, чесно кажучи, поки що не знаю. Але ми працюємо над цим і я дуже уважно слідкую і щоденні доповіді отримую. Факт, що ретранслятори на сьогодні не працюють", – сказав Зеленський.

Що цьому передувало

Нагадаємо, 19 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що у самопроголошеного лідера Білорусі Олександра Лукашенка є тиждень на те, щоб прибрати російські ретранслятори зі своєї території. Він тоді повідомляв, що такі станції знаходяться у двох регіонах Білорусі, які межують з Україною. Тоді ж президент заявив, що якщо Лукашенко цього не зробить, то Україна вживатиме заходів у відповідь.

Пізніше Зеленський також заявив, що на території Білорусі є підприємства, які сприяють російській агресії. Президент наголосив, що такі дії допомагають Москві адаптуватись до тиску і не наближають мир.

В Росії, на тлі цих заяв, вже звинуватили Україну у спробі втягнути Білорусь у війну. Зокрема очільник МЗС РФ Сергій Лавров звинуватив Зеленського у нібито спробах "навести порядок на території суверенної держави". 

Джерело: УНІАН