Путін посилив атаки на Україну: в The Telegraph пояснили, як має діяти Європа
На тлі концентрації уваги світу на протистоянні Ізраїлю та Ірану Росія посилила атаки на Україну, розширивши наступальні операції на Харківщині та спроби просунутися ще й на Сумщині. Водночас російський диктатор віддає накази про потужні повітряні удари по цивільних в Україні.
На цьому тлі Вашингтон ллє воду на млин агресора, вкотре призупиняючи військову допомогу українському війську, тож підтримку України має перебрати на себе Європа, що цілком здатна поставити РФ на місце, змусити її вгамувати свої імперські амбіції і повернутися до дотримання міжнародного права. Про це йдеться у статті The Telegraph, написаній Гемішем де Бреттон-Гордоном, колишнім командувачем сил НАТО зі швидкого реагування на хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози.
Поки увага світу була прикута до ізраїльсько-іранської війни та вступу у цю війну США, Путін розширив свою агресію проти України, зазначив він Окупанти активізувалися не лише на півдні та сході нашої держави, а й посилили тиск на півночі – у Харківщині та Сумщині. Водночас росіяни завдають масованих ударів по мирних українськких містах.
Але ті, хто сподівався, що після ударів по ядерних об’єктах Ірану президент США Дональд Трамп повернеться до російсько-української війни і таки покладе край російській агресії, схоже, дуже помилилися. Адже замість рішучого тиску на агресора Вашингтон обрав тиснути на жертву агресії – і оголосив про призупинення поставок зброї в Україну.
Це, йдеться у статті The Telegraph, є болючим ударом для України, для якої США були найбільшим і найважливішим “донором” – однак не означає неминучої катастрофи.
Призупинка американської допомоги, вважає автор статті, може пояснюватися чим завгодно, і офіційне “пояснення” про нібито вичерпання запасів найпотужнішої у військовому сенсі держави є найнеймовірнішим з них. Натомість куди вірогідніше, що цим кроком Трамп намагається задобрити своїх шанувальників, що поділяють його передвиборче гасло “Америка понад усе”. Він цілком може вважати, що діями на Близькому Сході вже практично гарантував собі омріяну Нобелівську премію миру і геть не хоче знову вплутуватися у питання російсько-української війни, яке, здавалося б, не має вирішення.
Не виключає Геміш де Бреттон-Гордон й того, що можуть мати рацію ті, хто підозрює наявність у Кремля певного впливу на Білий дім, надто вже дивно виглядають постійні “дружні реляції”, що лунають від представників оточення Трампа на адресу російського керівництва на чолі з воєнним злочинцем Путіним – які різко контрастують з риторикою щодо президента України Володимира Зеленського, на чолі з яким Україна захищається від неспровокованого нападу і бореться за своє існування.
І тут, вважає експерт, на головні ролі у відновленні справедливості та миру має вийти Європа.
“Немає чіткішого свідчення того, що саме зараз Європа повинна допомогти Україні досягти справедливої мирної угоди з Росією. Це цілком обґрунтовано, і об’єднана військова міць європейських країн значно перевершує військову міць Росії. Ми повинні діяти, знаючи, що Путін поважає силу та використовує слабкість. Європа має фінансову та промислову потужність, щоб легко перевершити Кремль і чітко дати зрозуміти, що вони ніколи не зможуть захопити Україну”, – підкреслив Бреттон-Гордон.
Він водночас виступив з критикою очільника британського уряду Кіра Стармера, який “нещодавно висловлював сміливу риторику та, здавалося, був готовий одягнути військовий однострій і кинутися в атаку на російські полчища, тепер веде внутрішні битви, оскільки ультраліві з його партії намагаються повернути цю країну до темних віків”.
На противагу “легіонам російських пропагандистських ботів”, які, констатує автор, влаштовують масовані набіги у коментарі під новинами західних ЗМІ, він впевнений: Європа може і мусить дати відсіч “непереможній” Росії.
“Тиран Путін та його хитка нафтова держава не мають сили подолати об’єднану Європу , яка все ще є одним з економічних центрів світової економіки. Ми повинні бути рішучими та чітко заявити, що більше не поступимося. Ми повинні замінити боєприпаси, які США хочуть залишити собі – попри те, що постачання боєприпасів Україні виявилося набагато ефективнішим способом протистояти Путіну, ніж звичайне конвенційне стримування. Слава Україні!” – зазначено у матеріалі.
Нагадаємо, раніше в ISW пояснили, чому допомога США є критичною важливою для України. Річ у тім, що саме Вашингтон оперативно та у великій кількості забезпечує Київ ключовими системами озброєння та запасами ракет для протиповітряної оборони.
Про те, що США призупинили постачання зенітних ракет і деяких інших боєприпасів до України, напередодні повідомила низка західних видань, згодом ці повідомлення підтвердили у Білому домі, пославшись на “інтереси Америки”. Йдеться про Patriot, Hellfire та низку інших ракет і боєприпасів, що важливі насамперед для захисту від російських атак і що їх не можуть замінити європейські партнери.
При цьому Київ не отримував офіційного підтвердження про замороження поставок боєприпасів від США – попри те, що, за даними ЗМІ, заблоковано навіть ту допомогу, що вже знаходиться у регіоні.
Згодом у Пентагоні запевнили, що продовжують надавати Трампу варіанти військової допомоги Україні, а у Держдепі додали, що призупинення постачання зброї не означає, що США повністю припиняють військову підтримку України. Водночас там послалися на те, що для США “головною ланкою є дипломатія” – якій, судячи з усього, дуже шкодить здатність української ППО захищати українців від руйнівних атак РФ.
Вже після цих заяв сам Трамп запевнив, що США продовжують надавати зброю Україні, ситуацію ж він може обговорити телефоном з президентом Зеленським.
Джерело: OBOZ.UA