Санкції Трампа стануть аналогом глобального ембарго на російську нафту – The Times
Президент США Дональд Трамп, розчарований діями Кремля, почав серйозно розглядати нові економічні заходи проти Росії. Серед них – можливість глобального нафтового ембарго, яке суттєво вдарить по військовій економіці РФ.
Попри численні звернення президента України Володимира Зеленського, США досі не застосували нових серйозних санкцій проти РФ після повернення Трампа до Білого дому. Про це повідомляє The Times.
“Санкції мають бути запроваджені швидше, а тиск на Росію має бути достатньо сильним, щоб вона справді відчула наслідки свого терору”, – заявив український лідер у нещодавньому відеозвернення.
Цього разу його заклик, схоже, почув Трамп, який висловив обурення небажанням Росії припинити ракетні удари по мирних містах України. На зустрічі з високопосадовцями він прямо заявив: “Путін кидає нам багато нісенітниці, якщо хочете знати правду. Він дуже милий, але це виявляється безглуздим”.
Ця заява може свідчити про зміну риторики Трампа, який раніше не поспішав з новими обмеженнями. Тепер він “ставиться дуже серйозно” до двопартійного законопроєкту в Конгресі, що передбачає посилення санкцій проти РФ. Законодавство вперше також включатиме вторинні заходи проти країн, які торгують з Росією.
Документ пропонує імпортні мита у 500% для імпортерів російських нафтопродуктів та урану. Ці вторинні заходи можуть зачепити Китай, Індію та Туреччину, які купують нафту у Росії частково через “тіньовий флот” російських танкерів.
Трамп раніше називав закон “дуже жорстким”, але цього тижня визнав, що ставиться до нього серйозно. Натомість сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є співавтором законопроєкту, заявив, що Трамп “сказав мені, що час діяти, тож ми збираємося діяти”. Тепер очікується, що законопроєкт буде винесено на розгляд Сенату до кінця місяця.
Перешкодою може стати те, чи готовий Трамп витримати економічні наслідки від запровадження таких тарифів на тлі нестабільної ситуації в економіці. Сенатори заявили, що готові надати Трампу право скасувати тариф на строк до 180 днів за умови нагляду з боку Конгресу. Однак Білий дім наполягає на тому, що Конгрес не повинен мати права втручатися, якщо президент вирішить скасувати санкції.
Науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Максиміліан Гесс передбачив, що Трамп навряд чи погодиться на ембарго в запропонованому вигляді, яке може підняти ціни на нафту до $100 і вище. Водночас він визнав, що жорсткіші вторинні санкції можуть бути ефективними.
“На мою думку, у такому вигляді, як це написано, воно просто занадто сильне, щоб його коли-небудь використовувати, хіба що Трамп вийде і скаже: “Нам потрібно зіткнутися з ризиком, який Росія становить для Європи та світу, і ми повинні прийняти ціни на нафту ближче до 100 доларів або, можливо, навіть вище”. Чого я просто не можу уявити для Трампа”, – пояснив аналітик.
Гесс також розкритикував 18-й пакет санкцій ЄС, який блокують Угорщина і Словаччина, як занадто обережний, щоб мати значний ефект. Зокрема, запропоноване зниження цінової межі на російську нафту з $60 до $45 навряд чи забезпечить ефект. Це обмеження дозволяє країнам ЄС та G7 надавати морські транспортні та супутні послуги для експорту російської нафти до третіх країн лише за умови, що вона продається за встановленою ціною або нижче.
Замість цього, за словами Гесса, потрібні були “кардинальні зміни” в управлінні режимом, щоб доступ до британських та європейських фінансових та страхових ринків міг бути заборонений, якщо іноземні порти не дотримуються стандартів перевірки суден. Це могло б підвищити довіру до того, що порти не пропускають російську нафту в обхід правил. “Це було б надзвичайно ефективно”, – підсумував експерт.
Як повідомляв OBOZ.UA, за даними Politico, Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроєкт про нові санкції проти Росії, що передбачає запровадження 500% мит щодо країн, які купують російські енергоресурси. Натомість він прагне отримати значно більше контролю над процесом накладання обмежень, оскільки “існує концептуальна відкритість”. У документі, на думку Трампа, має бути прописано, що контроль над зовнішньою політикою США є тільки у президента.
Джерело: OBOZ.UA