Торговельні переговори США підштовхнули ціни на нафту вгору: що відбувається на ринку
Оптимізм щодо укладення торговельних угод США з Японією, ЄС та Індією зміцнив довіру до світової економіки та спричинив зростання цін на нафту (Brent – до $69,38, WTI – до $66,23 за барель). Попри потенційне збільшення постачань з Венесуели, настрої інвесторів залишаються позитивними.
Про це пише Reuters. Цього тижня Вашингтон уже підписав торговельну угоду з Японією, а ЗМІ повідомили про прогрес у переговорах з Європейським Союзом.
Два європейські дипломати підтвердили, що сторони близькі до домовленості щодо базового тарифу США у 15% на європейський імпорт. Паралельно, міністр торгівлі Індії Піюш Гоял заявив про перспективи підписання двосторонньої угоди до 1 серпня – дати, коли мають набути чинності нові тарифи США в розмірі до 26%.
На тлі цих новин ф’ючерси на нафту марки Brent досягли $69,38 за барель, що є тижневим максимумом і на $0,20 (0,29%) більше, ніж раніше. Ціни на американську нафту WTI зросли до $66,23 за барель (+0,30%).
Напередодні, 24 липня, контракти зросли майже на 1% після новин про скорочення експорту російського бензину та перебої з постачанням чорноморської нафти з Казахстану та Азербайджану. Незважаючи на потенційне збільшення поставок з Венесуели, аналітики ING зазначають, що оптимізм щодо торговельних угод наразі переважає. Chevron, за інформацією WSJ, отримала дозвіл на продовження видобутку в країні, що може збільшити експорт венесуельської нафти на 200 000 барелів на добу.
У середу Управління енергетичної інформації США повідомило, що запаси сирої нафти в країні зменшились на 3,2 млн барелів, що вдвічі перевищує прогнози аналітиків. Це також підтримало ціни на нафту та зміцнило позиції трейдерів, які очікують стабілізації ринку.
Наступного тижня ринок зосередиться на макроекономічних даних із США та Китаю, зокрема на показниках інфляції, зайнятості, промислової активності та запасів. Ці фактори відіграють ключову роль у визначенні попиту на енергоносії у другій половині року.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, через нову цінову стелю на нафту Росія може втратити до $30 мільярдів вже до кінця 2025 року. Якщо санкційний механізм буде реалізовано в повному обсязі, Кремль щомісяця втрачатиме мільярди на кожному барелі.
Джерело: OBOZ.UA