Трамп погодився на нові жорсткі санкції проти Росії: ЗМІ дізналися, який ультиматум висунув

Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо країн, які купують російські енергоресурси. Натомість він прагне отримати значно більше контролю над процесом накладання обмежень.

Про це повідомляє Politico із посиланням на анонімного високопоставленого представника Білого дому. За його словами, “існує концептуальна відкритість” щодо законопроекту, але в ньому має бути прописано, що контроль над зовнішньою політикою США є тільки у президента.

Наразі в документі прописано, що президент має право скасувати мита (які за своєю суттю є фактично ембарго на торгівлю з країнами-порушницями) на термін до 180 днів. Але 8 червня співавтор законопроєкту, республіканець Ліндсі Грем заявив, що погодився переглянути законопроект і вписати, що це право реалізується тільки за умови погодження з боку Конгресу. Трамп прагне, аби цієї поправки в документі не було.

“Поточна версія підпорядковує рішення президента щодо зовнішньої політики мікроменеджменту з боку Конгресу через спільну процедуру резолюції про несхвалення … Для нас цей варіант неможливий. Адміністрація не буде підлягати мікроменеджменту Конгресу щодо зовнішньої політики президента. Законопроект потребує повного надання повноважень щодо скасування”, – каже співрозмовник ЗМІ.

Втім сама готовність Трампа взаємодіяти з Конгресом щодо законопроекту про санкції є ознакою його зростаючого розчарування кремлівським диктатором Володимиром Путіним. А раніше голова Білого дому навіть визнав, що Путін відхилив його зусилля щодо переговорів про припинення воєнних дій в Україні.

“Президент вклав у цю справу власну репутацію – людини, яка може домовлятися про що завгодно і будь-де, – а Путін виставив його дурнем“, – каже наближене до Білого дому джерело з Республіканської партії.

З огляду на те, як контрольований республіканцями Конгрес повністю підтримує всі законодавчі ініціативи Трампа, в Білому домі очікують, що і цього разу в парламенті доопрацюють законопроєкт таким чином, щоб він задовольнив президента. Навіть якщо це означає відмову від своєї ролі у контролі над зняттям санкцій.

Також зазначається, що завдяки широкій двопартійній підтримці (демократи вже давно вимагають запровадити санкції проти РФ), цей законопроєкт теоретично міг би витримати навіть вето Трампа. Втім багато республіканців чекають, щоб президент зробив чітку та однозначну заяву щодо його підтримки.

Раніше OBOZ.UA вже повідомляв, що спецпредставник президента США Стів Віткофф щонайменше чотири рази радив Дональду Трампу зняти санкції з енергетичного сектора Росії. Це породжує поле для конфлікту з топ-чиновником – міністром внутрішніх справ Дагом Бергамом.

Джерело: OBOZ.UA

Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *