У прокурорів забирають фейкову інвалідність: вони продовжують отримувати космічні пенсії
В Україні інвалідність забрали після перевірки у цілої низки прокурорів. Зокрема фейковою виявилась інвалідність Сергія Наконечного, керівника Хмельницької окружної прокуратури. Вже у 2024 році перевірка Інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ показала, що насправді у прокурора інвалідності немає.
Про це йдеться в публікації OBOZ.UA. “Усвідомлюючи, що питання визнання інвалідом ІІ групи залежить від прийняття відповідного рішення на його користь медико-соціальною експертною комісією… вирішив звернутися до службових осіб Кам`янець-Подільської міжрайонної медико-експертної комісії комунального закладу охорони здоров`я “Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи”, – йдеться в матеріалах справи.
У березні 2025-го Сергій Наконечний подав декларацію за минулий рік, у якій вказав, що продовжує працювати в прокуратурі. Минулого року він у середньому, згідно з даними декларації, заробляв 116,6 тис. грн на місяць. Взагалі минулий рік для родини прокурора був фінансово вдалий. Його дружина Ольга купила автомобіль Porsche Cayenne S E-Hybrid 2019.
Наконечний, який отримав ранню пенсію завдяки своїй фейковій інвалідності, продовжує отримувати високу пенсію. Минулого року він задекларував від Пенсійного фонду 258 588 грн. Це 21 549 грн щомісяця. Позову Пенсійного фонду проти Наконечного з вимогою повернути надмірно виплачені кошти в судовому реєстрі знайти не вдалось.
Чинна норма дає можливість прокурорам виходити на пенсію навіть не досягши 40-річчя. Якщо у прокурора є інвалідність, йому достатньо мати всього 10 років стажу. В цей стаж можуть порахувати половину періоду навчання в виші. Тобто ледь досягши 30-річчя, прокурори можуть виходити на пенсію.
Минулого року OBOZ.UA писав про десятки таких випадків. Наприклад, прокурор з найбільшою в Україні пенсією Андрій Саханов (працював у Білгород-Дністровській спеціалізованій прокуратурі) також має інвалідність. Маючи понад 16 років прокурорського стажу (загальна вислуга – понад 22 роки), Андрій Саханов вийшов на пенсію за вислугою років ще у 2010-му.
Як раніше писав OBOZ.UA, в Україні з 2026 року посилять вимоги до стажу для виходу на пенсію. Необхідний стаж для виходу на пенсію у 60 років збільшать із 32 до 33 років. Водночас для виходу на пенсію у 63 роки замість 22 років необхідно мати 23 роки стажу.
Джерело: OBOZ.UA