“У Заходу лишається всього півтора року”: командувач сил НАТО в Європі наполягає на збільшенні протидії агресії Путіна і посиленні допомоги Україні

У 2025 році з’являється все більше ознак того, що війна Росії проти України – це лише перша ланка низки взаємопов’язаних воєнних конфліктів на планеті, які згодом можна буде назвати Третьою світовою війною. Окрім двох вельми небезпечних загострень, у які були втягнуті ядерні держави (Індія та Пакистан) та майже ядерні (неофіційно ядерний Ізраїль та потенційно ядерний Іран), та тривалої війни в Україні, блок НАТО попереджає про нові виклики.

Так, головнокомандувач сил Альянсу в Європі генерал Алексус Гринкевич заявив, що Москва та Пекін можуть почати новий воєнний конфлікт одночасно – Росія атакуватиме Європу, а Китай почне воєнну операцію проти Тайваню.

За його оцінками, це може трапитись вже у 2027 році. Як пише німецька преса, уряд ФРН серйозно розглядає ризики російського нападу на одну з країн східного флангу НАТО у період з 2027 по 2029 рік, коли Євросоюз ще не повністю буде готовий до цього у військово-політичному плані.

Генерал Гринкевич – справжній “яструб” у питаннях протидії Росії

Варто нагадати деякі факти з біографії новопризначеного генерала Алексуса Гринкевича для розуміння його поглядів на природу майбутніх конфліктів і його підходів до виконання своїх завдань.

Відомо, що 53-річний генерал-лейтенант Гринкевич – далекий нащадок білорусів (як можна помітити з його прізвища), які понад сто років тому емігрували до США, фахівець у галузі військової авіації, колишній бойовий пілот, який пройшов шлях від льотчика-винищувача до командувача 9-й Повітряної армії США (2022-2024 рр.).

Бувши висуванцем Республіканської партії США, він наполягає на тому, що Європа має нарощувати оборонні витрати, що є загальною тенденцією адміністрації президента Дональда Трампа. З іншого боку, він являє собою класичного військового “яструба”, який виступає за постійну військову присутність США в Європі та навіть її збільшення, а також заявляє про “залізобетонну” прихильність 5-й статті Статуту НАТО, яка передбачає колективну оборону членів Альянсу.

Крім того, у своїх інтерв’ю він наголошує, що Росія хоче відродити СРСР та повернути собі стару зону впливу в Східній Європі, чого аж ніяк не можна допустити. Також Гринкевич вважає, що РФ сильно ослабла у війні проти України, тому для США краще, щоб Україна “рішуче перемогла” і не допустила подальшого російського вторгнення в Європу. Відповідно, він наполегливо підтримує військову допомогу Україні, особливо у сфері ППО та бойової авіації, що не дивно з погляду на його військовий фах.

Росія і Китай планують одночасну атаку на Тайвань та окремі країни НАТО

Таким чином, новий командувач сил НАТО в Європі у своїй доповіді на форумі LandEuro 17 липня у німецькому Вісбадені прямо попереджав, що у Заходу залишається всього півтора року, щоб запустити військову промисловість на належний рівень, поповнити склади боєприпасів та налагодити логістику, інакше до одночасних атак Китаю та Росії на різних кінцях планети Захід може бути не готовий, як і Україна в лютому 2022 року.

“Нам знадобиться буквально все залізо і кожен снаряд, щоб відбити цю загрозу”, – заявив Гринкевич, уточнивши, що часу залишилося не більше 18 місяців – до кінця 2026 або початку 2027 року. При цьому генерал упевнений, що саме стільки потрібно Китаю, щоб підготуватися до десантної операції проти Тайваню.

На думку Гринкевича, перед цією операцією китайський лідер Сі Цзіньпін зателефонує Володимиру Путіну й попросить відкрити “другий фронт” у Європі, відволікаючи сили НАТО на захист Балтики або Польщі. Саме такий сценарій, за якого дві воєнні операції перетворюються на одну глобальну кампанію проти Заходу, став центральною ідеєю виступу Гринкевича.

Переведення ВПК на “військові рейки” – запорука успішної оборони Європи й НАТО

Генерал Гринкевич закликав негайно перевести оборонну промисловість США та Європи на “військові рейки”, поставивши за мету довести оборонні витрати союзників до 5% ВВП.

“Ці цифри повинні стати сталлю та порохом”, – наголосив він, закликавши максимально прибрати бюрократичні бар’єри для підприємств ВПК.

Окремим пунктом його виступу стало прискорення постачання систем ППО Patriot Україні, а також інших високотехнологічних збройних систем. На думку Гринкевича, Україна у цьому сценарії відіграє роль не лише одержувача допомоги, а й своєрідного полігону, на якому НАТО тестує свої військові можливості. Також на форумі LandEuro було наголошено на вразливості НАТО у питанні боєприпасів, адже Росія вийшла на виробництво близько 4,5 млн снарядів щорічно, плюс має постачання з Північної Кореї, водночас США та ЄС поки що намагаються досягти хоча б позначки 2 млн снарядів на рік.

Доповідь генерала Гринкевича вже ініціювала серйозне обговорення будівництва на східному фланзі НАТО постійної лінії оборони від Балтики до Чорного моря та плану нейтралізації російських військ у Калінінградській області під назвою Flank Deterrence Line.

Таким чином, попередження генерала Гринкевича наразі сприймається не просто як черговий алармістський прогноз, як це було у 2022-23 роках, коли російські війська зазнавали поразок в Україні, а як конкретний план дій​​ та реальний стрес-тест для військово-промислового комплексу Заходу та всього блоку НАТО загалом.

Джерело: OBOZ.UA

Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *