Українці відмовляються від долара та переходять на євро: скільки вже скупили валюти
Українці почали віддавати перевагу євро перед доларом. У червні фізособи купили готівкових доларів на 56,5 млн менше, ніж у травні, тоді як євро – на 62,5 млн доларів (в еквіваленті) більше.
Про це свідчать дані НБУ. За ними:
- загалом доларів українці купили на 1,158 млрд;
- євро – на 577,2 млн доларів (в еквіваленті).
Водночас, як зазначається, продано ж доларів було на 41,9 млн менше, ніж місяцем раніше – 1,114 млрд. Євро ж продали на 301,2 млн доларів (в еквіваленті) – на 6,2 млн доларів менше.
Тож після купівлі/продажу валют на руках в українців залишилося:
- доларів – на 43,6 млн;
- євро – на 276 млн доларів (в еквіваленті).
Чи варто переводити євро в долари
Водночас, як розповів OBOZ.UA віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління Глобус банку Сергій Мамедов, попри істотне зростання курсу євро в Україні (від початку літа офіційний підскочив на понад 2 грн, 1 червня курс був 46,8 грн, на 11 липня Нацбанк оновив його до 48,98 грн), переводити в цю валюту, зокрема, долари поспішати не варто. Адже, як стверджується:
- фундаментальних причин для суттєвих курсових коливань немає;
- усі можливі зміни матимуть ситуативний характер.
При цьому банкір висловив думку, що в липні курс євро “найімовірніше, утримуватиметься в діапазоні 46,5-50 грн”. Тобто продовження істотного зростання, вважає він, не відбудеться.
Ба більше, за словами Мамедова, курс євро в Україні значною мірою визначається не внутрішніми факторами, а глобальними процесами. Так:
- на відміну від долара, “більш чутливого до дій Нацбанку”, євровалюта орієнтується на світові тенденції;
- співвідношення долар/євро слугує барометром міжнародної напруженості.
“Відповідно, подальше загострення геополітичної ситуації може підтримати зміцнення євро до 1,2 за долар. Водночас у разі досягнення торговельних компромісів між ЄС і США, можливе повернення пари до рівня 1,05-1,1”, – резюмував банкір.
Як повідомляв OBOZ.UA, разом з тим найближчим часом Україна не відмовлятиметься від гривні заради переходу на євро. Як розповів заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук, це дуже далека перспектива. Адже лише оцінка готовності й необхідності такого переходу здійснюватиметься через 10-15 років.
Джерело: OBOZ.UA