Українські захисники перетворили на брухт і попіл робота загарбників – ефектне відео
Бійці 45-ї окремої артилерійської бригади ім. Тарнавського побачили, як поруч з лінією зіткнення пересувається дещо незвична ворожа машина. Це був наземний роботизований комплекс загарбників. Та зафіксованій машині окупантів українські захисники не дозволили їхати далі – її знищили одним точковим ударом.
Як розповіли у 45 ОАБр, роботизований комплекс виявили дронарі бригади. Вони й ліквідували ворожу техніку.
“НРК вже давно не рідкість на просторах сучасної війни. Вони виконують низку різнопланових завдань: розвідка, доставка БК, евакуація поранених, розмінування. Та завдяки злагодженим діям нашої артилерійської розвідки та операторів БпЛА, один з таких комплексів ідентифікували, вистежили і знищили точковим ударом”, – зазначили у бригаді.
“Жодні технології не допоможуть противнику уникнути поразки”, – додали бійці 45 ОАБр.
45-та окрема артилерійська бригада імені генерала Мирона Тарнавського – це з’єднання ракетних військ та артилерії Сухопутних військ Збройних сил України. Бригада була створена у 2016 році у складі Корпусу резерву, та перебувала у статусі кадрованої. Після російського повномасштабного вторгнення 2022 року була відмобілізована, її частини брали участь у боях за Київ, Харківській та Херсонській контрнаступальних операціях.
Бригада носить ім’я відомого командира Легіону УСС та головнокомандувача УГА Мирона Тарнавського.
А тим часом український надземний робот “Лють” нещодавно із кулемета знищив російських військових на Сумському напрямку. Ця подія неабияк вразила окупантів, які почали передавати цю історію між товаришами по службі.
Як повідомляв OBOZ.UA, протягом шести місяців 2025 року Міноборони кодифікувало й допустило до експлуатації у військах майже 30 нових зразків наземних роботизованих комплексів і дистанційно керованих бойових модулів українського виробництва. Це на третину більше, ніж минулого року.
У Сухопутних військах ЗСУ вже показали чотири основні типи НРК, які вже використовуються у бойових умовах: “Лють”, “Терміт”, “Гном-мінер” і Ardal. Така техніка допомагає захисникам на найнебезпечніших ділянках фронту.
Джерело: OBOZ.UA