Уряд не призначив Цивінського директором БЕБ: названо причину
У понеділок, 7 липня, Кабінет міністрів України не призначив директором Бюро економічної безпеки Олександра Цивінського. Це сталось попри те, що він є переможцем конкурсу на цю посаду.
Як повідомили в уряді, було вивчено додаткові матеріали, надані Службою безпеки України. Зокрема, вони стосуються питань національної безпеки та містять відповідні безпекові оцінки.
“За результатами всебічного розгляду поданих матеріалів та з урахуванням безпекової складової, члени Кабінету міністрів України одноголосно прийняли рішення звернутися до Комісії з добору Директора Бюро економічної безпеки України з пропозицією повторно подати не більше двох кандидатур, які відповідатимуть усім встановленим вимогам, включаючи безпекові критерії”, – йдеться в повідомленні уряду.
Зазначається, що дане рішення повністю відповідає положенням Закону України “Про Бюро економічної безпеки” та забезпечує належне дотримання процедур призначення керівництва БЕБ.
“Кабінет міністрів України залишається відданим принципам прозорості та відповідальності у процесі формування керівництва всіх органів виконавчої влади України”, – резюмували в уряді.
Хто такий Олександр Цивінський
Олександр Цивінський – юрист за освітою, уродженець Львівської області. Має багаторічний досвід роботи в правоохоронних органах. На момент призначення він обіймає посаду керівника Третього підрозділу детективів Другого головного підрозділу НАБУ.
У 2003 році розпочав працювати на посаді слідчого у Галицькому РВЛМУ ГУ МВС України. У НАБУ почав працювати з 2015 року.
Цивінський був одним із лідерів резонансної антикорупційної операції “Чисте місто”, яку НАБУ спільно з САП провели у лютому. Операція була спрямована на викриття корупційних схем у земельній і бюджетній сферах Києва.
Він очолював слідчу групу НАБУ, яка розслідувала справу проти екснардепа Сергія Пашинського, який міг привласнити активи, пов’язані із бізнес-структурами Сергія Курченка. Сума застави у понад 270 млн грн стала однією з рекордних в історії НАБУ.
Інше гучне провадження, яке курував Цивінський, стосувалося злочинної організації, пов’язаної з діяльністю чиновників у столичній владі та діяльністю Дениса Комарницького.
Як пройшов конкурс на директора БЕБ
Перший тур голосування комісія провела 23 червня. Як повідомив Железняк, з 16 кандидатів було відібрано двох фіналістів – Руслан Даменцов та Олександр Цивінський.
Нагадаємо, що 25 червня переможцем конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки став керівник підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Олександр Цивінський. Кабінет міністрів має 10 днів на його призначення.
Як повідомляв OBOZ.UA, співбесіди зі співробітниками НАБУ, які претендують на посаду директора БЕБ, викликали серйозні запитання у членів конкурсної комісії. Рівень професійної підготовки кандидатів та факти їхніх біографій стали несподіванкою для міжнародних експертів.
Найбільше запитань виникло до керівника підрозділу детективів НАБУ Олександра Скомарова, якого вважали одним із фаворитів конкурсу. Під тиском комісії він визнав, що його батько отримав російське громадянство та відвідував ОРДЛО. Деталі він попросив обговорювати в закритому режимі, через що частина співбесіди проходила без трансляції.
Ще один кандидат, Олександр Цивінський, уникав відкритих відповідей на ключові питання. Зокрема, йдеться про дисциплінарні провадження, виїзд його 19-річного сина за кордон, дозволи на закордонні поїздки самого кандидата, а також потенційний конфлікт інтересів через контракти його дружини – поліграфолога – з НАБУ. Також залишились без відповіді питання про можливий плагіат у дисертації кандидата.
Джерело: OBOZ.UA