“Величезний геополітичний виклик для нас”: Рютте заявив, що Росія насправді готується напасти на США

Російська Федерація готує напад на Сполучені Штати Америки. І це буде величезний геополітичний виклик не тільки для Вашингтона, а і для усього Північноатлантичного Альянсу.

Таку заяву зробив очільник НАТО Марк Рютте в інтерв’ю американському виданню The New York Times. Він наголосив, що Росія небаченими темпами готується до нової війни, де спроба захопити Європу буде лише сходинкою до основної цілі, якою є саме напад на США.

На думку Рютте, безпека США залежить від ситуації у трьох регіонах світу. Це Арктика, Атлантичний океан та Європа.

Арктика стала місцем, де вільготно почуваються росіяни та Китай, безпека Атлантики критично важлива, оскільки це “наше море” для США та НАТО.

“Вам потрібна безпечна Європа, тому що Росія тут. І перебудовується неймовірними темпами. Не для того, щоб напасти на Норвегію, а щоб зрештою напасти на США. Якщо Арктика, якщо Атлантичний океан, якщо Європа не безпечні, у США буде велика проблема”, – пояснив він.

Очільник НАТО додав, що поточна ситуація становить величезний геополітичний виклик. В першу чергу, це Росія, в другу – Китай, який поклав око на Тайвань. В третю – авторитарні режими по всьому світу, які співпрацюють з Пекіном та Кремлем.

“Кремль перебудовується з темпами, що не мають аналогів в новітній історії. Зараз вони виробляють утричі більше боєприпасів за три місяці, ніж усе НАТО за рік. Це неприйнятно, але росіяни співпрацюють з північнокорейцями, китайцями та іранцями, муллами, у цій неспровокованій війні агресії проти України”, – резюмував Рютте.

Що передувало

Раніше очільник НАТО заявив, що Китай може переконати Росію напасти на територію Альянсу. Це повʼязано з амбіціями самого Пекіна в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Як повідомляв OBOZ.UA, китайський уряд незадоволений тим, що Сполучені Штати продовжують постачати зброю Тайваню. Пекін застеріг владу острова, що ніяка американська зброя не зможе завадити “возз’єднанню”.

Також Китай відповів на звинувачення Північноатлантичного Альянсу щодо співпраці з Росією, Північною Кореєю й Іраном та “модернізації і розширенні збройних сил із шаленою швидкістю”. Пекін виступив проти “очорнення та пошуку цапа-відбувайла” з боку НАТО.

Джерело: OBOZ.UA

Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *