Жорстке регулювання може поставити під загрозу видобуток газу в Україні, – Петренко

Запровадження технічного регламенту природного газу в нинішній редакції може завдати суттєвої шкоди газовидобувній галузі.

Про це заявив виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко.

Експерт пояснив, що видобуток і постачання природного газу – це безперервний процес, у якому неможливо “відкликати партію продукції” чи зупинити процес без наслідків. Будь-яке припинення через жорстке регулювання може знищити раніше вкладені інвестиції та поставити під загрозу безпеку об’єктів газовидобутку.

“Такі дії можуть звести нанівець всю попередню роботу і вкладені інвестиції й призвести до надзвичайної ситуації. А саме це слід найперше брати до уваги”, – підкреслив він.

Окрему увагу Петренко звернув на хімічний склад українського газу: через виснаженість родовищ він часто містить підвищений рівень CO₂, а систематичні атаки Росії на інфраструктуру лише погіршили якість ресурсу.

На цьому тлі, за словами Петренка, важливо не приймати технічні документи у відриві від української реальності, а забезпечити стратегічну співпрацю між державою, бізнесом, Оператором ГТС і регулятором.

“Потрібно створити не ізольований підхід, як “одноразову шпаргалку”, а як частину загальної стратегії, синхронізованої з європейською логікою, яка дозволить забезпечити баланс інтересів всіх учасників ринку”, – заявив він.

Петренко також нагадав, що ринок ЄС адаптується до нових умов і Україна має робити так само – з урахуванням власних національних інтересів.

“Важливо демонструвати гнучкість, дивитися, що впроваджує Європа й слідувати тренду, але водночас не поступатися національним інтересам”, – підсумував експерт.

Нагадаємо, новий технічний регламент передбачає жорсткі стандарти до фізико-хімічних характеристик природного газу, що викликає занепокоєння серед учасників ринку. За словами експертів, цей документ не враховує реалій воєнного часу, зокрема впливу обстрілів інфраструктури, що обслуговує видобуток газу в Україні.

Джерело: OBOZ.UA

Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *