“Жив думками про родину”: менш ніж за місяць після обміну помер український захисник, який пробув у полоні 3 роки. Фото

Менше ніж за місяць після повернення з російського полону не стало українського військового Валерія Зеленського. 57-річний воїн провів у неволі понад три роки.

Герой помер 16 червня 2025 року – його серце не витримало наслідків катувань. Про це повідомила донька захисника у матеріалі “Суспільне Донбас”.

Валерія звільнили під час масштабного обміну “1000 на 1000”, який відбувся 25 травня цього року. Для його родини це був день радості й довгоочікуваної надії, що життя нарешті повернеться у нормальне русло. Але фізичні муки та пережите в полоні виявилися фатальними.

За словами доньки, батько повернувся додому з серйозними травмами. Після катувань у нього практично не працювала рука, лікарі виявили підозри на ураження підшлункової, а згодом — критичні ушкодження внутрішніх органів. Під час операції стало зрозуміло: всі його внутрішні органи “розпадалися”. Лікарі вже нічого не могли зробити.

Валерій Зеленський народився в Україні, частину дитинства провів у Росії. Освіту хіміка здобув у Сєвєродонецьку, де зустрів свою майбутню дружину. Певний час служив у міліції, пізніше займався підприємництвом. З початком війни став до лав 53-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, отримав звання старшини.

На початку повномасштабного вторгнення його підрозділ допомагав військовим, які обороняли Маріуполь. Вони доправляли зброю, координували логістику. При цьому самі були майже неозброєні – без касок, бронежилетів і навіть автоматів.

“Коли наступ почався, їм сказали, що потрібні добровольці, які підуть у штурм. Із сорока, вісім сказали: “Ми йдемо”. Батько був один з восьми. Він був сапером і мав мінувати міст. Йому сказали: “Взагалі не хвилюйтеся, там Нацполіція, там вас чекають, все буде добре”. Він приїхав. І там дійсно їх чекали. І на вигляд все було добре, всі ж російською розмовляють. Але виявилося, що вони розмовляли вже не зі своїми”, – розповіла донька захисника.

У неволі Валерій пробув понад три роки. Його катували, позбавляли медичної допомоги, утримували в нелюдських умовах. Але, як розповіла донька, весь цей час він жив лише думками про родину – і саме це тримало його при житті.

Як повідомляв OBOZ.UA, Україна й РФ 4 липня провели ще один етап обміну військовополоненими. Додому повернулися бійці з лав ВМС, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, ССО, а також НГУ, ДПСУ та Державної спеціальної служби транспорту. Більшість із них перебували у полоні з 2022 року.

Джерело: OBOZ.UA

Вам також може сподобатися...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *